Jakie plany zachodniej obwodnicy Kalisza?

Wygląda na to, że dokładna decyzja o budowie obwodnicy przewidywana jest na drugą połowę 2021. Na ten czas przewidywane są wszystkie procedury związane z przygotowaniem projektu. Najwięcej obaw są mieszkańcy Kościelnej Wsi, bo to właśnie przez ich ziemie przebiegnie najwięcej inwestycji, jeśli to ta koncepcja zostanie wybrana. Plany miały być przygotowane przez Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Odział w Poznaniu.

Sprzedaż ziemi przy obwodnicy kaliskiej

Wydaje się, że ciężko wywnioskować jest, gdzie można spokojnie kupić działkę przy kaliskiej obwodnicy, ponieważ nie ma jeszcze wyraźnych prac w tym kierunku. Jako pośrednictwo nieruchomości bedziemy zbierać te wiedzę i opisywać na bieżąco.


Tel: 511-440-858

Kiedy zachodnia obwodnica Kalisza

Na razie pozostaje tylko na przeprowadzonych rozmowach i planach na kaliską obwodnice. Kalisz nie załapał się na obszerne i bogate inwestycje na rok 2019. Po mimo wielu starań będziemy musieli poczekać na nowy okres finansowy. Kaliszanie pojechali protestować przed budynkiem Sejmu RP, tak by zwrócić uwagę polityków. Wypominano, że Kalisz to nie ferma dla hodowania karier politycznych i że oczekują szybkiej reakcji. Mieszkańcy nie wytrzymują tych odwiecznych obietnic wyborczych i wyszli na ulicę. 30 listopada grupa obywateli zablokowała drogę DK 25 na ulicy Stawiszyńskiej i Stańczukowskiego. Policja musiała organizować objazdy. Akcję #ObwodnicadlaKalisza poparli również znani aktorzy, m.inn. Cezary Pazura, czy Wiktor Zborowski. Miejmy nadzieję tylko, że politycy będą w końcu skrupulatnie trzymać się planów.