Renesans kaliskiej starówki

Wartość kamienicy szacowana jest przedewszystkim na podstawie atrakcyjności nieruchomości. Kaliscy Restauratorzy, sklepikarze i banki cenią sobię najem nieruchomości w kaliskich kamienicach. Te położone są zazwyczaj w centrum miasta, a kaliskie centrum to historia najstarszego miasta w Polsce. Czy ceny są wygurowane? Biorąc pod uwagę prestiż tego miasta, wcale nie. Powierzchnia użytkowa to ok. 400 m2 całkiem zadbanych kamienic ze 100 m2 lokalem użutkowym na parterze w centrum miasta. Cena to milion, do dwóch i więcej zależne od stanu kamienicy. Biorąc pod uwagę, że sprzedajemy domy w takich cenach odpowiedzieć musimy sobie sami.

W ostatnim czasie na rynku nieruchomości pojawiły się ogłoszenia zachęcające do zakupu mieszkań w kamienicy z ogrzewaniem miejskim. Te ostatnie zmiany wprowadzone przez miasto w celu poprawy wygody życia mieszkańcom, moim zdaniem będą miały znaczący wpływ na zakup mieszkania w kamienicy.

511-440-858

Czy na kamienicach można zarobić?

Na kamienicach można zarobić i to wielokrotnie. Wszystko zależy od gotówki i pomysłu. Odremontowane zabytkowe kaliskie kamienice przeżywają swój renesans. Rewitalizacja miasta. Zainteresowanie samorządu naszym miastem wskazuję na pomyślną przyszłość Kalisza i kaliskich kamienic na rynku nieruchomości. Oczywiście do aktu notarialnego trzeba podejść dwukrotnie, bo o zgodę na transakcję trzeba będzie wystąpić notarialnie do Urzędu Miasta Kalisza, ale gdy przejdziemy ten etap wszystko stoi przed nami otworem.

Nie są to proste inwestycje, ale przy odpowiednim działaniu potrafią być bardzo dochodowe. Przy zainwestowanej kamienicy rentowność z rocznego wynajmu mieszkań może sięgać kilkudziesięciu procent. Ceny zarobku skacze tak w momencie zakupu niezadbanej kamienicy w okazyjnej cenie, przeproawdzenie generalnego remontu i sprzedażą nieruchomości. Są to inwesycje przynaszące stabilne i zapewniające wieloletnie zyski, ale chętnych do włożenia w remont jest wciąż niewielu.

Z analizy jasno wynika, że na tle dużych, ale nie tylko większych miast opłaca się inwestować w kamienice w Kaliszu. Po pierwsze to popularne miasto, mało tego w ostatnim czasie znów staję się o wiele popularniejsze. Przyjazna gospodarka pozwala przyciągnąc oko inwestorów. Jak wiadomo region Wielkopolski jest jednym z najbogatszych, zatem na pewno warto jest inwestować w najstarsze miasto Polski.

Zdaniem pośredników to tylko kwestia czasu wielkiego bum na kaliski rynek nieruchomości w segmencie kamienic. Doświadczeni pośrednicy twierdzą że czasy kamienic są dopiero przed nami. Z punktu widzenia inwestora najbezpieczniej jest zainwestować w zakup kamienicy, w modnej dzielnicy, lub tej z tradycją. Na tych ostatnich przed remontem trzeba pytać o pozwolenie konsrewatora, ponieważ większość jest zabytowa i takiej zgody wymaga. Zabytkowa kamienica wymaga dokładnego odwzorowania sprzed remontu i tu prawo jest bardzo restrykcyjne. Na nieco swobodniejsze ruchy może pozwolić sobie kupujący kamienicę nie wspisaną w rejestr zabytków. Wymagane dokumenty do sprzedaży kamienicy są w podobnej konfiguracji co sprzedaż domu.

Sprzedaż kamienicy w biurze nieruchomości

Dobry pośrednik nieruchomości na pewno odpowiednio zadba o wizerunek zainwestowanej kamienicy, ponieważ to reklama dla biura nieruchomośći. Pośrednicto przy sprzedaży kamienicy ma indywidualny tor rozmów. Konsultacje zazwyczaj są wielowątkowe. Wykorzystaj dobre biuro nieruchomości do promocji swojej kamienicy!

511-440-858